Galeria Korona Kielce

– Obecnie galeria osiągnęła poziom 70 procent powierzchni wynajętej. Oznacza to, że rozpoczął się ostatni etap pozyskiwania najemców, który zakończy się do końca tego roku. W dotychczasowym procesie wynajmu naszej galerii udało nam się zrealizować główny cel, jakim jest zasadnicze rozróżnienie oferty naszej galerii od projektów konkurencyjnych. Na 93 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni całkowitej obiektu zagoszczą pierwsze w województwie sklepy: Piotr i Paweł, Intersport, czy Smyk Mega Store, który zajmie 2 tys. mkw. i będzie posiadał największą w Kielcach ofertę dla matek z dziećmi. Kompleksowość oferty centrum zapewnią nam pozostali, strategiczni najemcy, m.in. salon multimedialny Empik, salony drogeryjne sieci Superpharm i Rossmann i oczywiście bogata oferta modowa z najważniejszymi sieciami modowymi, jaką jest np. Zara czy Reserved wraz ze sklepami należącymi do ich sieci – mówi Iwona Pękalska z firmy Libra Projekt, odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu.

Na liście najemców Korony Kielce znajdują się marki należące do grupy LPP: Reserved, Mohito, House oraz Cropp, a także m.in. Zara, Lindex, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Pull and Bear, Camaieu, Orsay, Ecco, Vistula, Bytom, Bugatti, Caterina, Sesst, Denny Rose, Ette Lou, Pretty One, Bagatt, Gatta, La Vantil, Pandora, Apart, Kruk, Yes, , Lavard, Doramafi, Funk’N’Soul czy Antre.

Planowane otwarcie Korony Kilece nastąpi w kwietniu 2012 roku. galeria powstaje w centrum Kielc, 250 metrów od głównego rynku miasta. Znajdzie się w niej 170 lokali handlowo-usługowych.