– Nowa nazwa firmy jest spójna z nazwą naszych obiektów handlowych – Galerii DEKADA. Planujemy budowę co najmniej 10 convenience shopping centers w miastach o strefie zasięgu około 40-50 tysięcy mieszkańców. Cały czas szukamy lokalizacji pod nowe inwestycje. W przygotowaniu jest już kolejny projekt, ale aktualnie trwa ustalanie szczegółów, których nie mogę zdradzić. Zmiana nazwy jest także związana z naszymi planami w dalszej perspektywie. Myślimy bowiem o wejściu na giełdę za około dwa lata – mówi Aleksander Walczak.

Firma wraz ze swoim partnerem – The Blue Ocean Investment Group – prowadzi proces komercjalizacji Dekad w całym kraju. – Rozmawiamy zarówno z sieciami handlowymi, jak również z lokalnymi przedsiębiorcami. Ostatnio podpisaliśmy umowę z marką H&M, która otworzy swój sklep w Dekadzie Sieradz – dodaje prezes Walczak.

Dekada Realty uruchomiła do tej pory dwa obiekty: w Myślenicach i Skierniewicach. Otwarcie kolejnego centrum , tym razem w Sieradzu, odbędzie się 5 listopada. Ponadto powstaną jeszcze: Żyrardów – kwiecień 2012, Olsztyn – II kwartał 2012, Kraków – IV kwartał 2012, Grójec – IV kwartał 2012, Rypin – IV kwartał 2012.

Dekada Realty (wcześniej Grupa Foren) powstała w 2007 roku. Jej celem jest realizacja inwestycji głównie w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie portfolio firmy to projekty liczące łącznie 70 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). W jego skład wchodzą nowoczesne galerie i centra handlowe zlokalizowane w centrach średniej wielkości miast w całej Polsce.