Otwarty 28 września Van Graaf należy do głównych najemców Kaskady w Szczecinie. Zajmuje powierzchnię 3 tys. mkw. – Otwarcie każdego sklepu w Polsce jest bardzo dużym wydarzeniem. W tej chwili mamy już sklepy w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu. W październiku otwieramy w Katowicach nowy sklep w Silesia City Center. Taka jest strategia rozwoju firmy – jesteśmy multibrandem, który otwiera sklepy własne, a nie franczyzowe – poinformował w rozmowie z Retailnet.pl Piotr Moskal, manager salonu Van Graaf w Galerii Kaskada w Szczecinie. Moskal zwrócił uwagę na udogodnienia dla klientów obecne w Van Graafie Kaskadzie: przestronne przymierzalnie przystosowane również dla osób niepełnosprawnych, wygodne strefy wypoczynku, a także dystrybutory wody.

Sieć wynajmuje już sześć lokali w Polsce o łącznej pow. 22,3 tys. mkw.

Van Graaf to jeden z wiodących sieci sklepów typu multibrand. Oferuje asortyment ubrań od basics po znane międzynarodowe marki life syle. Ma niemal 200 marek, takich jak: Diesel, Boss, Boss Orange, Tommy HiIfiger, Joop, Denim&Supply, Ralph Lauren, Review, Marc O’Polo, Pepe Jeans czy G-Star Raw.

Największy salon sieci znajduje się w Pradze, ma ponad 7 tys. mkw. Największy jest to dwupoziomowy sklep o powierzchni 4,5 tys. mkw. w Złotych Tarasach w Warszawie. Firma Van Graaf powstała w 2001 roku i oprócz Polski ma swoje salony również w Szwajcarii, Austrii, Czechach i na Węgrzech.