– Jeśli wybudujemy halę, a w stojących obok stajniach urządzimy pasaż handlowy, kluby, knajpki, to powstanie centrum, do którego będą przychodziły całe rodziny powiedział Życiu Warszawy Tadeusz Iwaszkiewicz, kierownik projektów w Totalizatorze. Warszawska gazeta donosi również, że proponowana inwestycja nie wzbudza zachwytu ani samorządowców, ani mieszkańców miasta.

Pierwszy raz pomysł pojawił się już dwa lata temu. Samorządowcy boją się jednak, że teren wyścigów zamieni się w centrum imprezowe, a przecież ma to być miejsce wyścigów konnych.

Nie jest jednak tajemnicą, że Tor Służewiecki wielokrotnie od czasów transformacji gospodarczej przeżywał kłopoty finansowe. Groziło mu nawet zamknięcie. W 2004 roku przedsiębiorstwo Służew Tory Wyścigów Konnych, które prowadziło obiekt od wojny, ogłosiło bankructwo. Przed dwa sezony torami zarządzał syndyk. Fundusze na działalność w następnych latach szły z kasy Ministerstwa Rolnictwa, ale sezon gonitw był opóźniony. Dopiero w 2008 roku wydzierżawienie Toru Służewieckiego przez Totalizator Sportowy na 30 lat przywróciło normalność i gonitwy dobywają się. Nowy dzierżawca uważa, że pieniądze z działalności centrum mogłyby wspomoc rewitalizację licznych zabytkowych budynków na terenie przynależącym do torów, ale gonitwy nadal stanowiłyby priorytet.