Dom Handlowy Gorce przy ul. Jana III Sobieskiego 4a w Nowym Targu to trzypiętrowy budynek handlowy o powierzchni użytkowej 3346 mkw. Działa w nim obecnie kilkadziesiąt sklepów. – Zgodnie z planem dopuszcza się przebudowę i remont istniejącego obiektu handlowego o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. – poinformował w rozmowie z Retailnet.pl Wojciech Watycha, zastępca naczelnika wydziału gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego w nowotarskim Urzędzie Miast.

– Gorce to obiekt z lat 80, w którego remont trzeba zainwestować, przede wszystkim chodzi o remont elewacji – dowiedzieliśmy się w magistracie. O tym jednak, co zrobić zadecyduje już przyszły właściciel.

Najważniejszą już zrealizowaną inwestycją było wymiana systemu grzewczego – z węglowego na ekologiczny. Kosztowała ona nie więcej niż 200 tys. zł. Przedtem Gorce spalały około 100 ton koksu rocznie.

W tej chwili w 33-tysięcznym Nowym Targu funkcjonuje kilka marketów i supermarketów: Tesco, Le Clerc, Alma, market Rajski i niewielka galeria handlowa Buy and Fly. – Każda duża sieć się posiłkuje swoimi własnymi badaniami dotyczącymi zapotrzebowania na nową powierzchnię handlową w danym mieście. My robiliśmy badanie w 2007, z którego wynikało, że w Nowym Targu jest zapotrzebowanie na nową powierzchnię handlową – powiedział portalowi Retailnet.pl Wojciech Watycha .