Nagrodę przyznano za bardzo dobre zarządzani i wyniki osiągnięte w 2010 r., m.in. wzrost obrotów i frekwencji, które to wskaźniki wyprzedziły średnie krajowe i regionalne. – Jesteśmy zaszczyceni tym prestiżowym tytułem i przyjmujemy go z dużą satysfakcją. To uhonorowanie naszych codziennych starań i wyraz uznania płynący ze strony czołowych branżowych specjalistów. Utwierdza nas on w przekonaniu, że przyjęta przez nas strategia rozwoju centrum jest skuteczna – powiedziała podczas ceremonii wręczenia nagrody Agnieszka Mielcarz, dyrektor zarządzająca CH Forum Gliwice z ramienia Avestus Real Estate.

Konkurs International Property Awards ma siedemnastoletnią historię. Jest organizowany przy współpracy z międzynarodowymi stowarzyszeniami branży nieruchomości i przy współudziale z Bloomberg TV i Google.

Patronami medialnymi konkursu są: Bloomberg Television, International Herald Tribune, Frankfurter Allgemeine, Sydney Morning Herald, Bangkok Post, Sin Chew Daily, New York Times, International Homes Magazine, Top ten properties.

Centrum Handlowe Forum Gliwice zostało otwarte w czerwcu 2007 roku. Ma powierzchnię 43 tys. mkw. i 140 najemców. 70 proc. z nich reprezentuje marki modowe. Obiekt należy do Deka Immobillen GmbH i zarządzane jest przez Avestus Real Estate.