– Z końcem września uruchomiliśmy naszą restaurację w szczecińskiej Galerii Kaskada. Jest to drugi lokal należący do North Fish w tym mieście. Kolejne planowane otwarcie przypadnie na 6 października tego roku. Lokal w Galerii Korona będzie naszym trzecim punktem działającym we Wrocławiu. Ponadto 12 października North Fish pojawi się po raz pierwszy w Białymstoku. Niedawno bowiem podpisaliśmy umowę na wynajem powierzchni w strefie food court z Centrum Handlowym Alfa. Trzecie planowane otwarcie odbędzie się w Warszawie. Nasza sieć poszerzy ofertę gastronomiczną Galerii Mokotów – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Paulina Nowak z działu marketingu spółki North Food Polska.

Restauracje North Fish zlokalizowane są w dużych miastach w Polsce, w galeriach i centrach handlowych. Lokale zajmują ok. 60 metrów kwadratowych powierzchni. Usytuowane są m.in. w Warszawie w CH Arkadia i CH Wola Park, w Krakowie w CH Bonarka i Galerii Kazimierz, w Łodzi w Galerii Łódzkiej i Manufakturze, a także we Wrocławiu w Galerii Dominikańskiej i Pasażu Grunwaldzkim.

Firma North Food powstała w 2002 roku i została założona przez Michała Sołowowa. Spółka jest częścią grupy kapitałowej w skład której wchodzą między innymi: Cersanit, Barlinek, Echo Investment. Obecnie North Food zarządza ponad 20 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w trzech formatach: North Fish, Yummie oraz Wokman.