– Marka Centro zajmie lokal o powierzchni 310 mkw. i będzie to pierwszy lokal tej sieci w Częstochowie, a piąty w Polsce. Z kolei marka Massimo Dutti zajmie lokal o powierzchni 250 mkw. i będzie to pierwszy sklep sieci w mieście – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Przemysław Polak reprezentujący Galerię Jurajską.

Za proces komercjalizacji obiektu odpowiada spółka Globe Trade Centre, która w 2011 roku pozyskała już dla Galerii Jurajskiej takich najemców jak m.in. TK Maxx, Reporter, Tchibo, Rifle, Strellson czy Sesst. W ciągu ostatnich kilku miesięcy nowi najemcy pojawili się także w strefie gastronomicznej obiektu. Były to Multifood STP oraz Kartonowy Chińczyk.

Galeria Jurajska dysponuje 49 tys. mkw. powierzchni handlowej. Trzykondygnacyjny obiekt został oddany do użytku w październiku 2009 roku. Obecnie galeria ma 200 sklepów i punktów usługowych i jest trzecim centrum handlowo-rozrywkowym zrealizowanym przez Globe Trade Centre S.A. (GTC) w Polsce.

Firma deweloperska GTC powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. GTC realizuje i zarządza inwestycjami w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym. Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 900.000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 536 tys. mkw. netto.