– W roku 2012 planujemy otworzyć 50 nowych placówek franczyzowych w Polsce. Plany związane z rozwojem sieci zakładają także uruchomienie lokali handlowych w Niemczech oraz dalszy rozwój we Francji. Obecnie mamy sześć placówek handlowych w tym kraju. Poszukujemy franczyzobiorców w centrach handlowych o ugruntowanej pozycji i prestiżu, znajdujących się w miastach powyżej 30-40 tys. mieszkańców – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Jarosław Urbanowicz, kierownik ds. rozwoju sieci sprzedaży.

Warunkiem przystąpienia do systemu franczyzowego PBC jest wypełnienie przez kandydata Karty Zgłoszeniowej Potencjalnego Franczyzobiorcy (KZPF) oraz dostarczenie odpowiednich dokumentów. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna z wyselekcjonowanymi na podstawie kwestionariuszy kandydatami.

Najważniejsze kryteria przyjęcia do systemu franczyzowego Perfect Body Center to akceptacja celów i zasad działania systemu sieci oraz dysponowanie odpowiednią lokalizacją. Franczyzodawca pomaga w znalezieniu odpowiedniego lokalu. W przypadku miasta powyżej 30 tysięcy mieszkańców powierzchnia lokalu dla działalności w formacie wyspy powinna mieć od 6 do 15 mkw., w formacie boksu od 15 do 30 mkw., a w formacie sklepu od 15 do 100 mkw.