Nowy pracownik w firmie Libra Project

– Komercjalizując obiekty handlowe trzeba dostosowywać się nie tylko do potrzeb inwestora, ale również szukać najemców, którzy odpowiedzą na potrzeby lokalnych rynków. Myślę, że moje wieloletnie doświadczenie przy wynajmowaniu powierzchni w całej Polsce przyczyni się do kolejnych sukcesów zespołu – mówi Jarosław Tutaj.

Jarosław Tutaj jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje pierwsze doświadczenia na rynku centrów handlowych zdobywał 11 lat temu w firmie Echo Investment, gdzie zajmował się komercjalizacją powierzchni w projektach zlokalizowanych w Łodzi, Piotrkowie, Radomiu, Zamościu, Pile czy Tczewie. Uczestniczył także w pierwszej fazie komercjalizacji Galerii Echo w Kielcach.

Jarosław Tutaj pracował w firmie Apsys jako członek zespołu najmu powierzchni dla centrum Manufaktura w Łodzi. Kolejne cztery lata spędził w dziale powierzchni handlowych w Jones Lang Lasalle. Realizował wtedy takie projekty jak m.in.: Galaxy w Szczecinie, Galeria Kazimierz w Krakowie oraz Reduta w Warszawie.

Od 2006 roku był szefem działu najmu w firmie deweloperskiej Gray International. W ramach swoich zadań realizował m.in. komercjalizację centrum handlowego Felicity w Lublinie.

Dwa lata temu rozpoczął działalność konsultingową, zajmując się komercjalizacją kilku projektów handlowych w Polsce.

Firma Libra Project komercjalizuje obecnie cztery galerie handlowe: Galerię Korona Kielce w Kielcach, Galerię Warmińską w Olsztynie, Galerię Goplana w Lesznie oraz Galerię Solną w Inowrocławiu. Zespół odpowiedzialny za wynajem powierzchni tworzą: Iwona Pękalska, Mariusz Kowalczyk, Tomasz Jopkiewicz i Jarosław Tutaj.