– Już na etapie początkowych prac przy galerii wiedzieliśmy, że nie będziemy zmieniać nazwy Areszt, ponieważ wynika ona z niepowtarzalnej historii i tożsamości tego miejsca w mieście – mówi Michał Obarzanowski, członek zarządu firmy G2o, inwestora Centrum Handlowego Areszt w Piotrkowie Trybunalskim. – Wzbogaciliśmy jedynie nazwę o przymiotnik "stary", który nawiązuje do minionej przeszłości zabytkowych budynków oraz lokalizacji galerii – czyli Starego Miasta – dodaje Obarzanowski.

Logotyp nawiązuje wyglądem do do wizerunku szyldów, jakie funkcjonowały na budynkach XIX- wiecznej Łodzi. Ma budzić skojarzenia z czasami rozwoju i prosperity Ziemi Łódzkiej.

Stary Areszt w Piotrkowie Trybunalskim to pierwsza galeria handlowa zrealizowana przez G2o. Firma działa głównie na terenie Krakowa i Zakopanego, gdzie realizuje obecnie obiekty biurowe, handlowe i mieszkalne o łącznej powierzchni prawie 30 tys. mkw.

Piotrkowski Stary Areszt o powierzchni 3 tys. mkw. obecnie skomercjalizowany jest w 75 proc., a najemcami są m.in. sklep spożywczy sieci Biedronka, kwiaciarnia, butiki z odzieżą oraz apteka. W obiekcie zaaranżowano także salę bankietową dla 200 osób. Inwestorem galerii jest spółka celowa Areszt Piotrków, zależna od spółki G2o i zarządzana przez nią.