Klub uzupełnii oferę rozrywkową centrum, w którym przed kilkoma miesiącami powierzchnię wynajęło także kino Helios. – Podpisanie umowy z klubem fitness Pure to ważny etap w procesie komercjalizacji Porto 55. Oferta sportowo-rekreacyjna w postaci tak uznanego i prestiżowego na polskim rynku klubu to istotny element w konstruowaniu właściwego doboru najemców i pozycjonowaniu galerii na elbląskim rynku obiektów komercyjnych. Dołączenie klubu fitness do zróżnicowanej oferty modowej, usługowej i gastronomicznej to nasza kolejna odpowiedź na komercyjne i rekreacyjne potrzeby elblążan – komentuje John Kristensen, prezes Sjaelso.

Firma Pure Health & Fitness powstała w 2008 roku. Ma obecnie 22 placówki. Na zakończenie 2011 roku Pure ma mieć 35 klubów w Polsce, Czechach, Bułgarii, Rumunii i Turcji. Zarząd firmy zapowiedział także ekspansję na rynek azjatycki, potwierdzając przyszłą lokalizację klubów w Singapurze, Malezji i Indonezji. Założyciele wierzą, że do 2015 roku Pure będzie składał się z ponad 200 klubów w całej Europie Wschodniej.

Galeria Porto 55 powstaje w ścisłym centrum Elbląga i jest realizowana przez duńskiego dewelopera firmę Sjaelso Poland. Galeria oferować będzie około 100 sklepów w tym salony odzieżowe, obuwnicze, kosmetyczne, sportowe, ze sprzętem RTV AGD, supermarket jak również kawiarnie i restauracje oraz wiele innych usług, w tym miejsca na rozrywkę i relaks. Galeria będzie liczyć 40 tysięcy merów kwadratowych powierzchni całkowitej, z czego 22 tysiące będzie stanowić powierzchnia handlowo-usługowa. Planowana jest również budowa podziemnego parkingu na ponad 300 miejsc postojowych. Komercjalizację Galerii Porto 55, na zlecenie inwestora, realizuje firma Mallson Polska. Generalnym wykonawcą drugiego etapu budowy jest firma Allcon Budownictwo.