– Z końcem września tego roku uruchomiliśmy nowy salon w Galerii Kaskada w Szczecinie. To jednak nie koniec otwarć, które planujemy. Spółka Intersport będzie co roku otwierać po dwa nowe salony w większych miastach w Polsce. 15 października ruszamy z salonem, w rzeszowskim Millenium Hall. Lokal będzie miał 823 mkw. powierzchni handlowej. Kolejne otwarcia przewidujemy na wiosnę przyszłego roku. Sklepy Intersport pojawią się w Galerii Korona Kielce oraz w Galerii Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim. Zgodnie z nową koncepcją marketingową Sport to the People, salony będą miały nową stylizację i strefy tematyczne typu football, outdoor, basen, strefa biegacza – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Iwona Książek, kierownik Działu Komunikacji i Relacji Inwestorskich spółki Intersport Polska.

Salon w Kielcach będzie miał 713 mkw. powierzchni handlowej, a sklep w Gorzowie 815 mkw. Wszystkie nowe lokale będą miały odświeżoną aranżację, nowe kasy i podział na specjalne strefy tematyczne. Na wyposażenie sklepów Intersport zaciągnął w DnB Nord Polska kredyt w wysokości 2,8 mln zł.

Podstawowa działalność Intersport Polska SA polega na sprzedaży detalicznej markowego sprzętu sportowego w specjalistycznych sklepach o dużej powierzchni zlokalizowanych w wybranych, prestiżowych centrach handlowych dużych miast w całej Polsce. Obecnie spółka posiada 30 salonów zlokalizowanych w 18 największych miastach Polski.