Salon Este o powierzchni 112 mkw. zostanie otwarty 8 października. Będzie znajdował na parterze centrum. – Nie jest to zwykły salon kosmetyczny, w którym można zrobić zabiegi typu peeling czy pedicure. Wyposażony będzie między innymi w specjalistyczne urządzenia do usuwania blizn po operacjach chirurgicznych, m.in. blizn poporodowych. To są zabiegi, których koszt dochodzi do 2 tys. zł. – tłumaczy w rozmowie z Retailnet.pl, Wojciech Rogala dyrektor zarządzający Centrum Handlowego Marino.

W weekend zostanie również otwarty sklep Gammas z odzieżą i obuwiem dla mężczyzn i kobiet. Zajmie powierzchnię 1,3 tys. mkw. na pierwszym piętrze. 10 października w Centrum Handlowym Marino pojawi się również punkt Pafoscan Sport z odżywkami dla sportowców. Zajmie lokal o powierzchni 23 mkw. na parterze w pobliżu sklepu sportowego Vabbi. – Sam Vabbi jest również stosunkowo nowym najemcą – dołączył do centrum latem i zajmuje powierzchnię 250 mkw. – wyjaśnia Rogala.

Rozpoczęły się także prace przygotowawcze do otwarcia Rossmanna, co ma nastąpić w połowie listopada. Salon będzie miał 355 mkw. i zlokalizowany będzie na parterze.

Sklepy te dołączą do innych nowo otwartych: 1 października rozpoczął działaność sklep z wyposażeniem sypialni Materace Concord, a przed dwoma tygodniami butik La Mode oferujący francuskie obuwie i torebki . Zmiany są związane z dokończeniem komercjalizacji centrum, które ruszało w nieprzychylnym okresie spowolnienia ekonomicznego w 2008 roku, jak i z jego rekomercjalizacją. – Pierwszy raz mamy możliwość wprowadzenia nowych najemców na te powierzchnie, które nie generowały oczekiwanych przychodów – mówi Rogala. – W tej chwili centrum jest skomercjalizowane w 99 proc. A przy tym trzeba dodać, że od początku roku znacznie wzrasta odwiedzalność centrum i zwiększają się obroty najemców – dodaje dyrektor CH Marino.