CH Karolinka w Opolu

– Otwarcie powiększonego sklepu Smyk wiosną przyszłego roku zwieńczy proces zmian w ofercie parku handlowego Karolinka. Obecność w nim tak dużych najemców, jak Smyk, Media Expert czy TK Maxx, świadczy o uznaniu, jakim cieszy się CH Karolinka na opolskim rynku handlowym – mówi Karol Bartos, dyrektor generalny MGPA Poland. Nasze centrum doceniają również klienci. Obserwujemy stały wzrost odwiedzalności oraz obrotów. Nowa oferta parku handlowego podniesie atrakcyjność centrum, pozwalając na utrzymanie jego wiodącej pozycji w regionie – dodaje.

MGPA Europe Fund III, właściciel CH Karolinka podpisał już umowę najmu z firmą Smyk. Zamiast dotychczasowego blisko 800-metrowego salonu w galerii, sieć wynajmie 2,2 tys. mkw w parku handlowym. W nowym sklepie znajdą się działy oferujące odzież i obuwie, meble, zabawki, akcesoria szkolne, książki i multimedia oraz akcesoria dla niemowląt.

Centrum Handlowe Karolinka obejmuje galerię i park handlowy. Położona jest na opolskim Zaodrzu, przy ulicy Wrocławskiej. Oferuje ok. 130 sklepów i punktów usługowych, zlokalizowanych na łącznej powierzchni 70 tys. mkw. W ofercie galerii znajdują się najpopularniejsze z polskich i międzynarodowych marek. Park handlowy z centrum wyposażenia wnętrz skupia natomiast sklepy pomocne w urządzeniu domu i ogrodu. Otwarte w 2008 roku centrum dysponuje także parkingiem na 2,7 tys. samochodów. Właścicielem Centrum Handlowego Karolinka jest fundusz MGPA Europe Fund III zarządzany przez firmę private equity MGPA.

MGPA jest niezależną grupą kapitałową (private equity) działającą na europejskim i azjatyckim rynku nieruchomości. Łączna wartość aktywów zarządzanych przez MGPA wynosi obecnie ok. 11 mld dol. amerykańskich. Firma realizuje i zarządza projektami deweloperskimi w sektorze powierzchni biurowych, handlowych, przemysłowych, mieszkaniowych i hotelowych.