Otwarta pod koniec września szczecińska Kaskada była szóstym centrum, które ma pod swoim zarządem ECE w Polsce. Jak podkreślał Rüdiger Cornehl, członek zarządu spółki ECE Real Estate Partners, Polska była pierwszym krajem ekspansji firmy ECE poza rynek niemiecki i pozostaje dla firmy na drugim miejscu co do ważności. ECE planuje budowę kolejnych centrów. Na razie poinformowało o planach w sprawie nowego obiektu w Bydgoszczy. Jak zapowiada firma, Galeria Kujawska o powierzchni 47 tys. mkw. ma zostać wybudowane mniej więcej na początku 2014 roku.

ECE ma dominującą pozycję w Niemczech, gdzie zarządza 93 centrami. Kolejne miejsca zajmują Hiszpania – 15 centrów, Turcja – 9, Polska – 6, Węgry – 5, Czechy – 3, Grecja – 2 i po jednym centrum przypada na Bułgarię, Katar, Litwę, Austrię, Rosję i Szwajcarię.

W Polsce ECE zarządza: Galerią Dominikańską we Wrocławiu (otwarta w 2001 r.), Galerią Łódzką (otwartą w 2002 r.), Alfą Centrum w Gdańsku (przejętą w zarządzanie w 2006 r.), Galerią Krakowską w Krakowie (otwartą w 2006 r.) oraz Galerią Bałtycką w Gdańsku (otwartą w 2007r.) i nowo otwartą Galerią Kaskada.

Polski oddział ECE – firma ECE Projektmanagement Polska – został założony w 1997 r. Od ponad 10 lat ECE rozwija działalność w Polsce. Zespół specjalistów w głównym biurze i w galeriach handlowych ECE dba o rozwój i planowanie nowych projektów oraz zajmuje się wynajmem, zarządzaniem i marketingiem dla centrów handlowych ECE.