– Istotnie mieliśmy pewne kłopoty związane z niedopełnieniem formalności. Galeria została zamknięta dosłownie na pół dnia w celu dopięcia ostatnich czynności i wydania ostatecznej decyzji przez nadzór budowlany. Revia Park działa. Dostaliśmy pozwolenie na użytkowanie obiektu. Wszystkie formalności zostały dopełnione – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Tadeusz Mazur, prezes zarządu spółki Uniwers, która jest inwestorem galerii Revia Park.

Obiekt o powierzchni 8 tys. mkw. pozyskał 71 najemców. W dniu otwarcia obiektu ruszyło ok. 50 lokali. Reszta zostanie uruchomiona w ciągu miesiąca. Kilku lokali nie udało się uruchomić, gdyż nie zdążono z ich wyposażeniem. Opóźnienia powstały głównie w strefie food court.

Pierwotnie, galeria miała zostać otwarta 20 sierpnia tego roku. Nie wszyscy najemcy jednak byli gotowi do uruchomienia swoich sklepów i w związku z tym inwestor zmuszony był przesunąć termin otwarcia.

Galeria Revia Park zlokalizowana jest przy ulicy Lubelskiej w Zamościu. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest firma Uniwers sp. z o.o., która działa na rynku od 1989 roku. Wynajmem powierzchni zajmuje się ARS Retail Solutions. Galeria powstała na działce o powierzchni około 25 tys. mkw. Na potrzeby najemców przeznaczono 8 tys. mkw. pow. handlowej, na której znajduje się ok. 70 sklepów i punktów usługowych, w tym powierzchnie przeznaczone dla gastronomii. Dla klientów dostępnych jest także 300 miejsc parkingowych.