– Adventure Sports planuje systematycznie powiększać sieć swoich salonów, utrzymując jednak ekskluzywny charakter marki – informuje w wypowiedzi dla Retailnet.pl Michał Wojtiuk, współwłaściciel firmy PM Sport, do której należą sklepy Adventure Sports. Według wstępnego planu jeszcze jesienią tego roku lub wiosną 2012 firma otworzy sklepy w Warszawie i Trójmieście, a do 2013 roku następne lokalizacje w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Bielsko-Białej i w Warszawie. Sieć ze sprzętem sportowym i odzieżą dla miłośników sportów zimowych i outdooru ma rozwijać się w dużych miastach i w turystycznych kurortach.

Właścicielem Adventure Sports jest firma PM Sport należąca do Pawła Lewandowskiego, Michał Wojtiuka i Bartosza Hamery. Spółka jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę kilku znanych marek, z których głównym jest Rossignol. Pozycja hurtownika ma pomóc PM Sportowi w sprzedaży detalicznej. – Sieć opiera się na strategicznym partnerstwie z markami dostępnymi w salonach. W ofercie są produkty firm Rossignol, Dynastar, Lange, Peak Performance, Poc, Julbo. Dodatkowo w zależności od lokalizacji, oferta uzupełniona jest markami będącymi wzorem w danym segmencie. Są to North Face, jeśli chodzi o outdoor i obuwie, Adidas – obuwie, Sorel – obuwie, Quiksilver i Roxy – moda sportowa, Cebe – optyka, gogle i kaski – informuje Wojtiuk. W salonach Adventure Sports będą produkty marki Peak Performance, które nie są dostępne w Polsce poza tą siecią.

Nowe salony w Krakowie mają po 350 mkw. powierzchni handlowej. Wielkość nowo otwieranych sklepów ma być zróżnicowana i zależna od lokalizacji. Zgodnie z przyjętą strategią butiki w dużych miastach będą miały powierzchnię nie mniejszą niż 200 m, a lokale otwierane w kurortach będą się mieścić w przedziale 100-150 mkw. Sieć opiera rozwój na salonach własnych i na razie przedstawiciele firmy nie przewidują sklepów działających na zasadzie franczyzy. – Adventure Sports ma stać się wizytówką oferty PM Sport – zapowiada Wojtiuk.