Pierwsza z kawiarni należących do sieci Carte d’Or Cafe zostanie uruchomiona pod koniec października w Centrum Handlowym Forum w Koszalinie. Kolejne zaczną działać w listopadzie tego roku w CH Jantar w Słupsku oraz w galerii Toruń Plaza. Do końca roku pojawią się także lokale w Warszawie i Krakowie. Zarząd sieci informuje także, że obecnie dąży do sfinalizowania umów na otwarcia w roku 2012. Końcowy etap rozmów prowadzony jest z 10 franczyzobiorcami.

Marka Carte d’Or Cafe poszukuje chętnych franczyzobiorców, którym oferuje, jak zapewnia zarząd sieci, ciekawy pakiet franczyzowy, z silnym wsparciem markietingowym ze strony Unilever.

Obecnie w sieci znajduje się 18 kawiarni zlokalizowanych w centrach i galeriach handlowych oraz jeden lokal wolnostojący usytuowany w Gdańsku przy ulicy Długiej. Placówki mają różne formaty.

Ice Cafe Concept, firma mająca na celu przekształcenie wybranych istniejących już lodziarni według nowego konceptu Cafe Carte d’Or powstała w 2010 roku. Spółka pojawiła się na rynku na początku lat dziewięćdziesiątych. Kilkuletnie doświadczenie i praca nad finalnym kształtem konceptu zaowocowało stworzeniem marki Ice Cafe i otwarciem pierwszej firmowej kawiarni. Marka postawiła na współpracę właściwie ze wszystkimi największymi producentami lodów. Dynamiczny rozwój firmy zaowocował otwarciem kolejnych kilkunastu lodziarni na terenie całego kraju, w których zatrudnia ponad 80 pracowników. Obecnie spółka planuje dalszą ekspansję na rynku lodziarnio-kawiarni w Polsce.