CH Siódemka w Elblągu

Bridgehouse kupił New Europe Property Holdings Limited – dewelopera centrum handlowego Siódemka – poprzez spółkę inwestycyjną Bridge Properties Limited z Wielkiej Brytanii. 

Nowy inwestor szykuje się do rozpoczęcia realizacji kompleksu. Obecnie na działce o powierzchni 224,6 tys. mkw., na której będzie wybudowana Siódemka, prowadzone są prace przygotowawcze do budowy.

Obiekt będzie się składał z dwóch głównych części: w pełni zabudowanej parterowej galerii handlowej o powierzchni 40 tys. mkw. oraz parku handlowego o powierzchni 27 tys. mkw., w którym kluczowym najemcą będzie market budowlany. W sumie centrum liczyć będzie 15 sklepów wielkopowierzchniowych w parku handlowym oraz 105 sklepów w galerii handlowej. Powstanie także parking naziemny na 1800 miejsc.

CH Siódemka będzie się mieścić zaledwie kilkaset metrów od skrzyżowania ważnych szlaków komunikacyjnych: drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk z Warszawą, drogi S22 z Kaliningradu do Elbląga oraz E22 z Malborka do Elbląga. Projekt otrzymał pozwolenie na budowę oraz zgodę Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na nowy węzeł komunikacyjny. Pozowli on na dojazd do obiektu z trasy S7.

Centrum handlowe zostało zaprojektowane przez międzynarodowe biuro architektoniczne Broadway Malyan, które ma na swoim koncie projekty obiektów handlowych w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.