Salon Change w Porcie Łódź zacznie działać czwartego listopada tego roku. Butik o powierzchni 67 metrów kwadratowych zostanie zlokalizowany w strefie Ocean, w sąsiedztwie butików Vero Moda i Triumph.

– Nasz pierwszy salon postanowiliśmy otworzyć w Łodzi, ale kolejne pojawią się także w innych dużych miastach Polski. W planach są otwarcia butików w Poznaniu, Krakowie, Katowicach oraz we Wrocławiu. W ciągu pięciu najbliższych lat chcemy otworzyć 20 butików, po dwa do trzech sklepów w poszczególnych miastach. Koncept sieci Change zakłada otwarcia sklepów o wielkości od 50 do 90 mkw. powierzchni handlowej w galeriach i centrach handlowych oraz przy głównych ulicach handlowych – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Tariq Al-Sakkaf, członek zarządu spółki Change of Scandinavia Poland West sp. z o.o.

Skandynawska marka Change działa na zasadach franczyzy. Obecnie sieć ma ok. 150 butików zlokalizowanych w krajach skandynawskich, a także w Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Kanadzie, Arabii Saudyjskiej i Indiach. Obecnie firma plauje także ekspansję na terenie Czech, Słowacji i Francji.

Port Łódź, wraz ze swoim strategicznym najemcą, sklepem Ikea, jest największym podmiejskim centrum handlowym w regionie. Łączna powierzchnia handlowo-rekreacyjna to siedem tysięcy metrów kwadratowych. Przy kompleksie znajduje się parking na 4500 miejsc parkingowych.
Zarządcą obiektu jest Inter Ikea Centre Group (IICG), spółka zajmująca się budowaniem i zarządzaniem centrami handlowymi, w których Ikea jest głównym partnerem.