Salon marki Media Expert został otwarty 6 października. Lokal o powierzchni 1,6 tys. metrów kwadratowych znajduje się w sąsiedztwie Apteki Super Pharm. Media Expert – firma z branży multimedia/RTV/AGD w całej Polsce obecnie posiada 242 elektromarketów, w których na blisko 200 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni prezentowane są multimedia, sprzęt RTV, AGD, laptopy, foto i sprzęt gsm.

Obecnie w Turawa Park trwają również prace wykończeniowe w lokalach grupy LPP. Sklepy sieci Reserved, House, Mohito i Cropp będą otwarte w najbliższych tygodniach. W obiekcie funkcjonują także sklepy Smyk, C&A oraz salon Eksbut – Gina Pacci, którego otwarcie miało miejsce 23 września.

Projekt Turawa Park jest finansowany przez Standard Life Investments. Otwarcie glerii nastąpiło 14 kwietnia 2011 roku. Obiekt o powierzchni ok. 40 tys. mkw. zlokalizowany jest na terenie gminy Turawa, w okolicy północnej obwodnicy Opola. Na terenie obiektu znajduje się około 70 sklepów, restauracji oraz punktów usługowych. Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na około 75 milionów euro.

Wśród kluczowych najemców są m.in.: Carrefour, Praktiker, Super-Pharm, Rossmann, Sephora, Smyk, Deichmann, CCC, Empik, Apart, C&A, Takko Fashion, Cubus, City Sport, KFC i Grycan. Za komercjalizację obiektu odpowiada zespól Helical Poland, który działa we współpracy z Colliers International i Mallson.