W miejscu inwestycji, przy ulicy Lubicz, w odległości 800 metrów od Rynku Głównego i w sąsiedztwie krakowskiego Dworca Głównego, ruszyły prace przygotowawcze do budowy wielofunkcyjnego kompleksu, w którego skład wejdą biura, mieszkania oraz galeria handlowa o powierzchni ok. 6,3 tys. mkw.

– Dysponujmy kilkudziesięcioma lokalami handlowo-usługowymi o powierzchni od 50 do 600 mkw. Obecnie prowadzimy rozmowy z prestiżowymi sieciami handlowymi, dotyczące najmu kluczowych, z punktu widzenia programu inwestycji, lokali. Zakłada on stworzenie w Browarze Lubicz m.in. sklepu wielobranżowego, apteki, drogerii oraz restauracji. W kompleksie powstanie również mini-browar, stanowiący nawiązanie do tradycji tego miejsca – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Piotr Olbryś, dyrektor w Balmoral Properties.

Inwestorem obiektu jest spółka Balmoral Properties. Projekt rewitalizacji dwuhektarowego terenu opracowała spółka Mofo Architekci w ścisłej współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Program rewitalizacji terenów dawnego browaru Goetzów zakłada bowiem integrację odrestaurowanych zabytkowych budynków m.in. Pałacu Goetzów, Portierni, Dawnej Suszni Słodu, Dawnej Słodowni, Maszynowni i Kotłowni z kominem z nową zabudową mieszkaniową i handlowo-usługową. Generalnym wykonawcą kompleksu jest firma Porr Polska. Zakończenie inwestycji planowane jest na przełomie 2013 i 2014 roku.

Balmoral Properties jest spółką dedykowaną inwestycjom nieruchomościowym w Polsce. Dotychczasowe doświadczenie firmy obejmuje apartamenty w Londynie oraz liczne nieruchomości przemysłowe i magazynowe w Wielkiej Brytanii. Spółka posiada również inne inwestycje nieruchomościowe w różnych częściach świata. W Polsce Balmoral Properties inwestuje od trzech lat.