– Wszystkim naszym klientom składamy serdecznie podziękowanie za wspólne bycie przez osiem lat. To dla nas ogromne wyróżnienie, że przez te lata odwiedziło nas prawie 120 milionów klientów. To właśnie dla naszych klientów Galaxy przygotowuje coraz lepszą ofertę nie tylko zakupową, ale też i rozrywkową – powiedział Czesław Jasiewicz, dyrektor galerii Galaxy.

Centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe Galaxy powstało w październiku 2003 r. Powierzchnia całkowita galerii wynosi 94 tysiące metrów kwadratowych. W centrum zlokalizowanych jest 190 punktów handlowych, m.in. markowe sklepy odzieżowe i obuwnicze, perfumerie, apteka oraz restauracje, kawiarnie i lodziarnia. Na ostatnim piętrze kompleksu mieści się dziewięciosalowe Multikino, kręgielnia i sala bilardowa. Galaxy ciągle się rozwija – w 2010 roku rozpoczęto zmiany wizerunku i architektury centrum, systematycznie pojawiają się także nowe salony z markami.

Inwestorem obiektu jest Echo Investment SA, firma inwestycyjno-deweloperska realizująca inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała blisko 90 projektów o łącznej powierzchni ponad 800 tysięcy metrów kwadratowych w kilkudziesięciu miastach Polski. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.