– Na razie trwa rozbiórka hotelu Neptun. Jeśli chodzi o przyszłość terenu uzyskanego dzięki rozbiórce, to nadal trwają prace koncepcyjne i projektowe. Jak tylko będziemy mieli potwierdzone decyzje w tej sprawie, to o nich poinformujemy – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Paweł Słupski, reprezentujący spółkę Echo Investment.

Centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe zostało otwarte w 2003 roku. Powierzchnia całkowita galerii wynosi 94 tys. mkw. Obiekt zrealizowany przez Echo Investment dysponuje 42 tys. mkw. powierzchni pod wynajem. Po rozbudowie zwiększy się powierzchnia handlowa i liczba sklepów. Obecnie w Galaxy działa 190 sklepów i punktów usługowych, wielosalowe kino, kręgielnia, liczne kawiarnie i restauracje. Na pięciu poziomach parkingu znajduje się ok. 700 miejsc, dodatkowo pod budynkiem centrum do dyspozycji klientów jest kolejny parking na ok. 600 samochodów. Obiekt został zaprojektowany przez polską pracownię architektoniczną OTH. Zmiany wizerunku i architektury centrum rozpoczęto w 2010 roku.

Echo Investment SA to firma inwestycyjno-deweloperska realizująca inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała blisko 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tysięcy metrów kwadratowych. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.