Rozwiązanie oparte jest na centralnym zarządzaniu kolekcjami, polityką cenową i promocjami oraz na centralnej administracji. Administrator IT otrzyma pakiet narzędzi (Pulpit Managera), pozwalających na realizację wszystkich zadań związanych z prawidłową pracą systemu. Do zarządzania siecią sprzedaży przewidziano narzędzia, wspierające centralne zarządzanie. Wdrożone zostaną moduły obejmujące: zarządzanie asortymentem, cennikami, przecenami i promocjami, planami sprzedaży dla salonów, jak również zarządzanie reklamacjami klienckimi i kurierskimi, a także raportowanie. Aplikacja Salon.Net, wspierająca bieżącą sprzedaż w sklepach, została zaprojektowana z myślą o intuicyjnej i szybkiej obsłudze.

Qumak-Sekom zintegruje systemy z już wykorzystywanym przez Redan systemem ERP, który z kolei obsługuje tzw. back office, m.in. logistykę, magazyny i księgowość.

– Pierwsze, pilotażowe wdrożenia systemu nastąpią pod koniec tego roku, a kolejne salony będą sukcesywnie nim objęte w 2012 roku. Będzie obsługiwał docelowo ponad 450 sklepów, należących do marek: Textilmarket, Top Secret, Troll i Drywash – wyjaśnia Bogusz Kruszyński prezes zarządu firmy Redan SA.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci sklepów Textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce grupa kapitałowa zatrudnia ponad półtora tysiąca osób. Sprzedaż jest prowadzona w czterech sieciach detalicznych: Top Secret, Top Secret&Friends, Troll oraz Textilmarket liczących ponad 400 sklepów. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrala firmy znajduje się w Łodzi.

Qumak-Sekom SA jest jednym z integratorów polskiego rynku teleinformatycznego. Firma, mająca już ćwierć wieku doświadczeń, powstała – w dzisiejszej postaci – w roku 2002, w wyniku połączenia dwóch liczących się w Polsce firm integracyjnych o wieloletniej tradycji: Qumak International z Krakowa oraz Sekom z Warszawy. Od roku 2006 roku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.