Salon Szkiełko i Oko będzie się mieścił na poziomie 0, w sąsiedztwie restauracji Pizza Hut. Aranżacja wnętrza jest wykonana w nowoczesnej stylistyce, według najwyższych standardów.

Szkiełko i Oko jest kolejnym z sieci salonów partnerskich niemieckiej firmy Rodenstock, która działa w ponad 80 krajach. Firma otrzymała autoryzację na ten salon pomimo, iż jest nową firmą na rynku lubińskim. W ofercie salonu dostępny będzie specjalny system doboru soczewek ImpressionIST, który pokazuje trójwymiarowo np. jak będą wyglądały okulary przed ich wykonaniem, dobiera indywidualnie soczewki progresywne, sportowe czy porównuje grubości pomiędzy poszczególnymi rodzajami szkieł. W ofercie salon posiada także okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, takich firm jak: Ray Ban, Vogue, Max Mara, Porsche Design, Baldessarini, Pierre Cardin, Rodenstock oraz wiele innych.

Inwestorem galerii Cuprum Arena jest MGC Inwest spółka z o.o., która powstała w 2006 roku. Firma zajmuje się głównie wielokierunkową działalnością inwestycyjną, tworzeniem nowych obiektów mieszkaniowych, usługowych, biurowych i hotelowych. Jest to spółka typu holdingowego, a prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych powołanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Jedną z nich jest spółka Prestiż MGC Inwest utworzona na potrzeby projektu Centrum Handlowo-Rozrywkowego Cuprum Arena.

Pierwszym projektem zrealizowanym przez Prestiż MGC Inwest był kompleks budynków mieszkaniowych w pobliżu Lubina. Cuprum Arena jest drugim zrealizowanym projektem spółki, a kolejne są w trakcie realizacji.