MGPA, niezależna grupa kapitałowa (private equity) zarządzająca nieruchomościami poinformowała o awansie Karola Bartosa na stanowisko dyrektora generalnego MGPA Polska. Bartos będzie odpowiadał za wszystkie działania i rozwój MGPA w Polsce. Wchodzą w ten zakres przejęcia, zarządzanie aktywami oraz finanse. Przełożonym bezpośrednim Bartosa będzie odtąd Laurent Luccioni, prezes MGPA w Europie.

Bartos dołączył do firmy MGPA w 2008 roku. Od października 2010 roku pełnił funkcję wiceprezesa ds. zarządzania aktywami i projektami deweloperskimi. Wcześniej zatrudniony w firmie Heitman jako kierownik ds. aktywów, odpowiadał za portfolio nieruchomości w pięciu krajach CEE. Bartos ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie z tytułem magistra ekonomii ze specjalizacją w zakresie finansów spółek oraz nieruchomości.

– Dla MGPA, Polska jest jednym z czterech głównych rynków w Europie, obok Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. W pełni dostrzegamy potencjał polskiego rynku. Cieszę się, że to właśnie ja będę miał okazję rozwijać działalność MGPA w Polsce – powiedział Bartos.

MGPA jest niezależną grupą kapitałową (private equity) działającą na europejskim i azjatyckim rynku nieruchomości. Łączna wartość aktywów zarządzanych przez MGPA wynosi obecnie ok. 11 mld dol. amerykańskich. Firma realizuje i zarządza projektami deweloperskimi w sektorze powierzchni biurowych, handlowych, przemysłowych, mieszkaniowych i hotelowych.