Aktualny stan realizacji projektu jest zgodny z planem. – W chwili obecnej zakończyliśmy etap robót ziemnych. Wszystko idzie zgodnie z zaplanowanym harmonogramem – mówi Tomasz Rąba, dyrektor sprzedaży i marketingu Grupy Kapitałowej DL Invest Group.

Za proces komercjalizacji obiektu odpowiada spółka Fenix-Invest Sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Kapitałowej DL Invest Group. – W chwili obecnej mamy skomercjalizowany już cały obiekt. Najemcami w Galerii Rydułtowy będą m.in. takie marki jak: Rossmann, Deichmann, Pepco, Textil Market, Apteka z Optykiem Lykos Farm, oraz ostatnia sfinalizowana umowa z marką Jysk, który będzie największym najemcą w obiekcie i zajmie lokal o powierzchni 1100 metrów kwadratowych. Jesteśmy również na ukończeniu rozmów z dużą siecią paliw, która wybuduje stację paliw przy kompleksie – dodaje Rąba.

Inwestorem i generalnym wykonawcą powstającej w Rydułtowach galerii jest spółka Fenix-Invest. Wykonawca rozpoczął budowę obiektu handlowo-usługowego w sierpniu tego roku. Centrum ompowierzchni 3618 metrów kwadratowych znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie powstającego sklepu Kaufland realizowanego na gruncie skomercjalizowanym i zaprojektowanym także przez Fenix-Invest sp. z o.o.

Otwarcie Galerii Rydułtowy nastąpi na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2012 roku.