– Dokładnej daty nie znam, ale otwarcie nastąpi w połowie lub pod koniec listopada – poinformował w rozmowie z portalem Retailnet.pl przedstawiciel galerii. Wolf Bracka ma szanse wykreować nową ekskluzywną lokalizację handlową w centrum miasta. Rynek spodziewa się, że będzie ona miejscem dla marek z wysokiej półki. Na temat możliwego otwarcia w domu handlowym butików firm Gucci, Bottega Veneta, Louis Vuitton i Yves Saint Laurant pisało niedawno Życie Warszawy. Dziś jeszcze nie jest pewne, czy te życzenia się spełnią.

– Oficjalna wiadomość o markach pojawi się na naszej stronie internetowej w czasie otwarcia. W tej chwili nie udzielamy żadnych informacji na ten temat – usłyszeliśmy od przedstawiciela galerii.

Dom handlowy należący do rodziny Likusów, właścicieli m. in. ekskluzywnych hoteli, usytuowany jest w miejscu dawnego pawilonu Chemii. Inwestorem jest firma Wolf Immobilien Polen, a autorem projektu pracownia Kuryłowicz& Associates. Kompleks zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie obiektów handlowych w okolicy Chmielnej i Nowego Światu. Powierzchnia działki, na której mieści się obiekt wynosi 2,67 tysięcy metrów kwadratowych. Całkowita powierzchnia budynku wynosi 25,2 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestor przewidział prawie 12 tysięcy metrów kwadratowych pod wynajem. Resztę stanowić mają powierzchnie komunikacji, pomieszczenia techniczne oraz parkingi. Budynek będzie miał 11 kondygnacji (6 nadziemnych i 5 podziemnych). Do dyspozycji klientów zostanie oddany także parking na 187 samochodów.