Obiekt składa się z dwóch kamienic połączonych wewnętrznym dziedzińcem. Jest to dziedziniec zadaszony z antresolą wynajętą już restauracji Vapiano. Powierzchnie handlowe znajdują się w piwnicy, na parterze i piętrze. Nieruchomość oferuje ok. 6 tys. mkw. 3,5 tys. stanowią biura, a 2,5 tys. przeznaczone jest na sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne.

– Mamy już niewiele powierzchni do wynajęcia. Zostały cztery lokale handlowe – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Sebastian Świstak z działu wynajmu powierzchni biurowych. W najbliższym czasie otworzy działalność Starbucks, niedługo przejmują lokale Lion’s House i Vapiano. Savills wynajmuje także powierzchnie biurowe znajdujące się na wyższych kondygnacjach, które zostaną wykończone w wysokim standardzie odpowiadającym zabytkowemu charakterowi budynku.

Właścicielem Kamienicy Lipińskiego jest Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Niemczech w Hamburgu. W kamienicy zakończone zostały już prace renowacyjne. We wrześniu 2011 roku nieruchomość otrzymała od nadzoru budowlanego pozwolenie na użytkowanie.