– Udało nam się sprowadzić do Polski Paris Hilton, ikonę zakupów, gwiazdę, która jak żadna inna kojarzy się z shoppingiem i centrami handlowymi. Pojawi się ona w centrum kilkakrotne. Pierwszy raz 12 października na konferencji prasowej otwierającej centrum oraz podsumowującej rozbudowę. W tej samej konferencji udział wezmą także dr Eduard Zehetner CEO/CFO Immofinanz Group, inwestor Silesia City Center i prezydent Katowic Piotr Uszok. Wieczorem celebrytka pojawi się na imprezie VIP, odsłoni także swoją gwiazdę i zrobi zakupy w starannie wyselekcjonowanych sklepach. 13 października z kolei weźmie udział w otwarciu dla wszystkich klientów centrum – wylicza Dominika Musialik z Silesia City Center. W ramach imprez towarzyszących otwarciu organizatorzy przewidzieli koncerty. W sobotę zagra Blue Cafe, a w niedzielę Kombii. W piątek z kolei zorganizowana będzie noc zakupów – centrum otwarte będzie do północy.

Rozbudowa centrum handlowego Silesia City Center trwała od września 2010 roku do października 2011. Centrum zwiększyło powierzchnię z 66 do 86 tysięcy. Dołączyło 60 sklepów, w tym pięć nowych wielkopowierzchniowych: Van Graaf, H&M, Smyk Megastore, Cubus i KappAhl. W galerii znajdą się także nowe marki, dotąd nieobecne na rynku śląskim, takie jak Guess Denim, Tommy Hilfiger i La Mania.

Właścicielem galerii jest Immofinanz Group. Grupa powstała w 1990 roku. Obecnie w portfelu Immofinanz znajduje się ponad 1,8 tys. nieruchomości wartych około 9,2 mld dolarów.