Siedmioskondygnacyjny budynek znajduje się u zbiegu Mokowskiej, Pięknej i Kruczej. Oprócz części biurowej oferuje 1,1 tys. powierzchni handlowo-usługowej znajdującej się na parterze budynku i w antresoli. Cżęść handlowa jest już w 100 proc. skomercjalizowana – Mamy tu głównie sklepy z odzieżą ekskluzywną: Escada, Marc Caine. Jest takze Chic i Chiara – czyli butiki, które sprzedają różne marki, ale mniej więcej z tej samej półki cenowej. Oprócz tego mamy jeszcze dwóch najemców z innych branż: Aroma i Kredyt Bank – poinformowała Sylwia Piechnik, dyrektor ds. wynajmu i sprzedaży powierzchni biurowych ze spółki Yareal Polska.

Na rosnące znaczenie ulicy Mokotowskiej i wzrost zainteresowania nią ze strony najemców zwracali uwagę w niedawnym raporcie „Marketbeat Polska – Jesień 2011” eksperci z firmy Cushman & Wakefield. W ich opinii Mokotowska odzyskuje przedwojenną świetność również dzięki nowym sklepom, punktom usługowym i gastronomicznym.

– To bardzo przypomina eleganckie centrum dużej metropolii. Warszawa już nie jest na wschodzie, tak jak wszyscy myślą. Ci, którzy przyjeżdżają tu po raz pierwszy, są zszokowani. Wyobrażali sobie jednak miasto byłego bloku sowieckiego, a mają miasto współczesne – powiedziała portalowi Retailnet prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pytana, w jaki sposób miasto może jeszcze wspomóc rozwój obszarów handlowych w Warszawie, pani prezydent Gronkiewicz wskazała, że sprawa leży przede wszystkim po stronie inwestorów, a rolą magistratu jest wydawanie pozwoleń. – Miasto może załatwiać jak najszybciej wszystkie papiery, ale to oni muszą mieć pieniądze – powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Deweloperem Mokotowska Square jest spółka Yareal Polska należąca do Yareal International N.V., firmy działającej na europejskim rynku nieruchomości. Według zapowiedzi dewelopera projekt ma zostać wkrótce sprzedany.