Po zbadaniu projektu złożonego przez inwestora ratusz wydał pozytywną ocenę w sprawie wpływu inwestycji na środowisko. Otwiera to inwestorowi drzwi do ubiegania się o pozwolenie na budowę. Dotychczasowa Gala „Dom i Wnętrze”, która jest branżowym centrum handlowym oferującym artykuły wyposażenia wnętrz oraz usługi z zakresu doradztwa technicznego i doboru materiałów budowlanych, ma po przebudowie przekształcić się w klasyczne centrum handlowe. Powstaną sklepy z odzieżą i kosmetykami, a także punkty usługowe i część rozrywkowa.

W obiekcie będzie działać między innymi dziesięciosalowy multipleks sieci Cinema City. Spółka Cinema City Poland, podmiot zależny od Cinema City International N.V., podpisała z firmą Gala SA umowę na wynajem 4,5-5 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to druga lokalizacja tego operatora w mieście.

Jak wynika z projektu złożonego w magistracie, obiekt zajmie tereny między istniejącym budynkiem, rzeką Czerniejówką i ul. Fabryczną. Budynek, w którym mieści się Gala „Dom i Wnętrze”, był już raz rozbudowywany, w początkowej fazie funkcjonował przez 17 lat jako „Gala-Centrum Budownictwa”. Nazwę i kształt zaczął zmieniać w 2006 roku.

Na listopad tego roku zapowiadano oddanie innego centrum handlowego w Lublinie. Centrum Handlowe o powierzchni ok. 14 tys. mwk. FMZ Lublin zlokalizowane będzie przy hipermarkecie E. Leclerc przy ul. Turystycznej. Inwestorami są austriackie spółki UBM oraz Credo.