Nowo otwarty butik szwajcarskiej marki Rolex zlokalizowany został na parterze w nowej części Silesia City Center. Na 56 metrach kwadratowych powierzchni prezentowane będą najbardziej znane modele zegarków tej marki.

– Rolex, który jest symbolem precyzji, elegancji i potęgi sam wybiera swoich partnerów biznesowych na całym świecie oraz wiąże się wyłącznie z rzetelnymi markami na danym rynku. Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, iż otwieramy drugi butik tej marki w Polsce i tym samym możemy zaoferować mieszkańcom południowej części kraju najbardziej rozpoznawalne czasomierze na świecie – mówi Patrycja Hatalska, dyrektor marketingu Vistula Group.

W.Kruk jest przedstawicielem marki od 2004 r. Pierwszy butik Rolexa pojawił się w 2010 roku, w salonie  na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Zegarki dostępne są również w salonie na Placu Konstytucji w Warszawie. Obecnie W.Kruk posiada ponad 70 salonów na terenie całego kraju. Oprócz biżuterii firma proponuje znane marki zegarków, takie jak Omega, Longines, IWC, TAG Heuer, Gucci, Burberry i wiele innych.

Rozbudowa centrum handlowego Silesia City Center trwała od września 2010 roku do października 2011. Centrum zwiększyło powierzchnię z 66 do 86 tysięcy. Dołączyło 60 sklepów, w tym pięć nowych wielkopowierzchniowych: Van Graaf, H&M, Smyk Megastore, Cubus i KappAhl. W galerii znajdą się także nowe marki, dotąd nieobecne na rynku śląskim, takie jak Guess Denim, Tommy Hilfiger i La Mania.

Właścicielem galerii jest Immofinanz Group. Grupa powstała w 1990 roku. Obecnie w portfelu Immofinanz znajduje się ponad 1,8 tys. nieruchomości wartych około 9,2 mld dolarów.