– Jest to jeden z pierwszych w Europie tego typu systemów, który już od dziesięciu lat jest rozwijany na najbardziej proekologicznych rynkach europejskich – w Belgii i Holandii – podkreśla w rozmowie z Retailnet.pl Adam Błażowski, prezes zarządu Porta Capena Polska.

Dane z systemu dostępne są w czasie rzeczywistym i pomagają w lokalizowaniu wycieków, i strat energii. Oprócz identyfikowania strat, system umożliwia również zarządzanie licznymi budynkami i porównywanie ich ze sobą, m.in. w celu implementacji innowacyjnego systemu zarządzania dla optymalizacji zużycia energii. Dzięki oferowanym oszczędnościom EcoSCADA przyda się każdemu, od sieci handlowych i galerii handlowych, poprzez hotele i banki, aż do szkolnictwa i administracji publicznej – podsumowuje Adam Urban, Marketing Manager w Wincor Nixdorf.

W Polsce Wincor Nixdorf prowadzi swoją działalność od 1990 roku. Główne biuro spółki znajduje się w Warszawie, a oddziały regionalne zlokalizowane są w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Serwis Wincor Nixdorf opiera się na własnej ogólnopolskiej sieci serwisowej, profesjonalnym, dostępnym 24 godziny na dobę Call Desk i Call Center oraz Centrum Monitorowania. Firma zapewnia klientom serwis urządzeń własnych oraz innych producentów (Multivendor).