Według ustaleń portalu inwestor podpisał już umowy z większością przyszłych najemców. W galerii będzie działać około 60 sklepów w tym Media Expert (1680 mkw.), Rossmann (400 mkw.), Reserved (730 mkw.), Empik (500 mkw.), Orsay (200 mkw.) i centrum fitness (880 mkw.). W galerii będzie około 6o sklepów. Centrum będzie miało około 22,5 tys. mkw. powierzchnię całkowitej, w tym ponad 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego 15 i pół tysiąca zostanie przeznaczone pod wynajem. Galeria będzie dysponować parkingiem na dachu obiektu na 400 miejsc oraz czterosalowym kinem na 970 miejsc.

Galeria Świdnicka budowana jest na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. Budowa galerii rozpoczęła się 26 października 2010 roku. Rank Progress opiera strategię działania na realizacji inwestycji na rynkach lokalnych. Zdaniem zarządu spółki, małe i średnie miasta są wciąż nienasycone wysokiej jakości obiektami handlowymi, a prowadzone tam projekty zapewniają wysoką stopę zwrotu z inwestycji.

Spółka finalizuje obecnie trzy inwestycje. Galeria Tęcza w Kaliszu, skomercjalizowana w 100 proc., zostanie otwarta 22 października. Na ukończeniu jest również hipermarket Dom i Ogród w Miejscu Piastowym koło Krosna, realizowany dla sieci Obi. Galeria handlowa w ramach tej inwestycji jest obecnie na etapie projektowania. 80 proc. komercjalizacji ma już natomiast Galeria Świdnicka, której otwarcie zaplanowano na początku marca 2012 r.