Zarząd spółki zapowiada, że poszukuje dobrych lokalizacji przede wszystkim w takich miastach, jak Wrocław, Poznań, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz, Trójmiasto, Szczecin oraz Kraków.

– Do końca roku 2011 planujemy otwarcie dwóch nowych restauracji. Pierwsza z nich pojawi się w centrum handlowym Plaza w Poznaniu, a kolejna w centrum handlowym Atrium w Koszalinie. Oba lokale będą miały powierzchnię o wielkości około 60 metrów kwadratowych. Do końca 2013 roku mamy w planach otwarcie kolejnych 20 lokali, w tym sześć własnych i 14 franczyzowych – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Katarzyna Stachura specjalista do spraw marketingu.

Franczyzobiorcom zarząd sieci zapewnia nie tylko znalezienie odpowiedniej lokalizacji, ale także pomaga negocjować stawki, przygotowuje biznes plan, dokumentację techniczną oraz pomaga w załatwieniu finansowania.

Sieć Bon Apetito działa od 2009 roku. Obecnie marka posiada pięć restauracji zlokalizowanych w centrach handlowych, w tym cztery działają w systemie franczyzowym. Pierwsza restauracja została uruchomiona w 2010 roku w Opolu jako lokal własny, ale wkrótce właściciele ostanowili oddać ją w ręce franczyzobiorcym. Restauracje marki znajdują się m.in. w łódzkiej Manufakturze, centrum handlowym Real w Opolu, Tychach Rybniku i Sosnowcu.