– W roku 2011 zaplanowaliśmy trzy otwarcia. Nowy salon pojawił się już wiosną tego roku w Galerii Słonecznej w Radomiu, a jesienią w Galerii Kaskada w Szczecinie. Przed nami jeszcze otwarcie sklepu w rzeszowskim Millenium Hall. Lokal o powierzchni 823 metrów kwadratowych zacznie działać od 15 października br. Plany na kolejne lata zakładają otwieranie dwóch sklepów rocznie. W 2012 roku nasze salony pojawią się zatem w kieleckiej Galerii Korona oraz w Galerii NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim. Sklep w Kielcach będzie miał 714 mkw. powierzchni, a w Gorzowie 815 mkw. – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Iwona Książek, kierownik Działu Komunikacji i Relacji Inwestorskich, Intersport Polska SA.

Zarząd spółki Intersport Polska oprócz ekspansji do nowych miast zapowiada także zmianę strategii dotyczącej przedłużania umów na wynajem powierzchni handlowej w rejonach, w których już znajdują się sieciowe salony. – W związku z tym, że kończą się nam dziesięcioletnie umowy najmu w kilku miastach, zdecydowaliśmy się na renegocjację umów z galeriami w których istniejemy. Decyzją zarządu nie przedłużymy jednak umowy z centrum handlowym Plejada w Sosnowcu. Uznaliśmy, że rynek śląski jest już nasycony i w zupełności wystarczają nam cztery placówki, które posiadamy w tej aglomeracji. Mowa tu o punktach w Bielsku-Białej, Katowicach, Opolu i Bytomiu w którym właśnie przedłużyliśmy umowę z centrum handlowym Plejada na dwa kolejne lata – dodaje Książek.

Podstawowa działalność firmy Intersport polega na sprzedaży detalicznej markowego sprzętu sportowego w specjalistycznych sklepach o dużej powierzchni zlokalizowanych w wybranych centrach handlowych dużych miast w całej Polsce.