Jak poinformowała PAP rzecznik Neinver Polska Monika Olejnik-Okuniewska, koszt centrum Factory Warszawa Annopol wyniesie 35 mln euro. Obiekt w Szczecinie kosztować będzie 38 mln euro.
Powierzchnia do wynajęcia w centrum Annopol wyniesie ponad 14 tys. mkw., na których działać będzie 90 sklepów. Szczecińska inwestycja Neinvera w dzielnicy Płonia ma mieć 18 tys. mkw. Już 19 października bieżącego roku spółka Neinver Polska otwiera także Futura Park Kraków, kompleks, w który zainwestowała 76 mln euro.

Neinver kontynuuje także pracę nad największym z dotychczasowych projektów. Jest to przebudowa dworca kolejowego w Katowicach. Inwestycja polega na modernizacji budynku dworca oraz układu komunikacyjnego wokół, a także budowie kompleksu handlowo-biurowego i podziemnego dworca autobusowego.

Neinver jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Zajmuje się m.in. komercjalizacją, zarządzaniem i marketingiem centrów outlet, centrów i parków handlowych, a także parków biurowych i magazynowych. Działa w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii. W Polsce Neinver zarządza nieruchomościami o łącznej powierzchni najmu 114,5 tys. mkw. W portfolio firmy znajdują się centra outlet: Factory Warszawa, Factory Wrocław, Factory Poznań; park handlowy Futura we Wrocławiu oraz poznańskie centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Malta.