Otwarcie Silesia City Center odbyło się w czwartek 13. października br., ale imprezy mu towarzyszące skończyły się dopiero w weekend. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć Paris Hilton i posłuchać muzyki w czasie koncerów Justyny Steczkowskiej, De Mono, Blue Cafe, Kombii. Odbyła się też Noc Zakupów. Uczestników tych imprez liczył system zainstalowany przez Reveal Systems. Spółka ocenia, że 240 tys. wejść odnotowanych na przestrzeni kilku dni to bardzo dobry wynik, zważywszy, że liczba mieszkańców Katowic wynosi 300 tysięcy.

– Mieliśmy w Silesia City Center już działający system, ale został rozbudowany o dodatkowe kamery w związku z otwarciem nowej części – poinformowała w rozmowie z portalem Retailnet.pl Karolina Steckiewicz z firmy Reveal. Od 13 października działa też w centrum zupełnie nowy system parkingowy, który kieruje samochody na wolne stanowiska.

Silesia City Center, której inwestorem jest Immofinanz Group, zwiększyła swoją powierzchnię z 66 tys. mkw. do 86 tys. mkw., a liczba sklepów wzrosła o 60 lokali, co oznacza iż obecnie będzie można dokonywać zakupów w 310 sklepach.

Firma Reveal Systems pojawiła się na polskim rynku w 2003 roku. Oprócz centrum Silesia City Center swoje rozwiązania wprowadziła m.in. w Złotych Tarasach, Galerii Mokotów, Starym Browarze, Bonarka City Centre, centrach M1, europejskich centrach Fashion House i w wielu innych.