Pierwszy lokal w Słupsku należący do ogólnokrajowej sieci Cukiernie Sowa otwarto w marcu bieżącego roku się przy ul. Wojska Polskiego. Cukiernia Sowa to bydgoska marka cukiernicza, która została założona w 1946 roku przez Feliksa Sowę. Obecny właściciel, Adam Sowa, rozwija sieć placówek gastronomicznych pod nazwą Cukiernia Sowa poprzez franczyzę. Wyroby dostępne są między innymi w Trójmieście, Poznaniu, Warszawie, Łodzi i Lublinie, a także hotelach czy pensjonatach w Polsce.

W ofercie placówek należących do sieci jest wybór ciast, ciastek, placków oraz tortów, a także czekoladowa galanteria, praliny, trufle i czekolady. Lokale nierzadko łączą funkcje cukierni i kawiarni – wyposażone są w stoliki. Dzięki czemu można spróbować wyrobów na miejscu i napić się kawy.

Centrum Handlowe Jantar w Słupsku istnieje od trzech lat. Ma ponad 22 tys. mkw. i jest w całości skomercjalizowane. W połowie listopada zostanie otwarta pierwsza część rozbudowywanego Jantara. Będzie miała powierzchnię 8 tysięcy mkw. Swoje sklepy otworzą tutaj m.in: Zara, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Diverse, Reporter, Tally Weijl, Ryłko, New Yorker, Ecco, Pretty Girl, Glitter, Sephora, Marylin, Skarabeusz oraz sklep Piastowski i Carte d’Or.

Rozbudowę realizuje Mayland Real Estate. Spółka oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe w Polsce: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz właśnie pierwszą część Jantara w Słupsku. W najbliższych latach firma planuje budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 300 tys. mkw GLA.