Butik usytuowany jest przy Al. Gliwickiej, na poziomie zero, w sąsiedztwie salonów marki Coccinelle i Harper’s Shoes. La Mania działa na polskim rynku od dwóch lat. Pierwszy butik modowy otwarto w połowie września ubiegłego roku w warszawskiej Galerii Mokotów. Oba salony mają wielkość około 100 metrów kwadratowych.

– Nowa część przyciągnęła marki z wyższej półki, w tym marki znajdujące się w portfolio grupy R&D Poland, m.in. Calvin Klein Jeans, Pinko i Furlę. Śląski potencjał dostrzegły także marki do tej pory lokujące swoje salony wyłącznie w Warszawie. Tak też było z La Manią, której salon w Silesii będzie dopiero drugim w Polsce – mówi Małgorzata Ryfa, dyrektor ds. wynajmu Silesia City Center.

Marta Klepka, przedstawicielka do spraw marketingu La Manii dodaje: – Zanim podjęliśmy taką decyzję przeprowadziliśmy wywiad, który jasno wskazał nam kierunek, gdzie powinna się znaleźć marka Le Mania. Na Śląsku jest bardzo wiele świadomych mody klientek, które stawiają przede wszystkim na luksus. Nie mieliśmy wątpliwości, jeśli chodzi o wybór lokalizacji naszej marki. Silesia City Center to największe centrum handlowe na Śląsku, może pochwalić się naprawdę bardzo wysokimi notowaniami, jest tutaj wiele atrakcyjnych marek

Centrum handlowe Silesia City Center otwarte zostało w połowie października tego roku. Po rozbudowie, która trwała od września 2010 roku centrum zwiększyło swoją powierzchnię z 66 do 86 tysięcy. Dołączyło 60 sklepów, w tym pięć nowych wielkopowierzchniowych: Van Graaf, H&M, Smyk Megastore, Cubus i KappAhl. W galerii znajdą się także nowe marki, dotąd nieobecne na rynku śląskim, takie jak Guess Denim, Tommy Hilfiger i właśnie La Mania. Po rozbudowie Silesia rozszerzyła także ofertę sklepów z butami i dodatkami. Na liście salonów z akcesoriami w nowej części znajdują się m.in. Coccinelle, Geox, Clarks, EXISport. Zyska także oferta restauracyjna kompleksu. Od października oferta poszerzona została o restaurację Jeff’s, serwującą kuchnię tex-mex oraz Mangioni, z kuchnią śródziemnomorską.

Właścicielem galerii jest Immofinanz Group. Grupa powstała w 1990 roku. Obecnie w portfelu Immofinanz znajduje się ponad 1,8 tys. nieruchomości wartych około 9,2 mld dolarów.