– Już zrobione mamy 30 procent dachu. Od strony ulicy Polnej jest wykonany wjazd i wyjazd na parkingi na poziomach jeden, dwa i trzy, a wjazd i wyjazd od ulicy Radiowej jest ukończony w 80 procentach – informuje Stanisław Kowal, dyrektor kontraktu galerii Korona Kielce.

Ostatnie roboty żelbetowe mają potrwać do końca listopada. Ponadto na poszczególnych kondygnacjach trwają prace wykończeniowe. Na poziomie minus jeden założone są już wszystkie instalacje, roboty murowe są wykończone w 80 procentach. Na poziomie zero prowadzone są prace murowe: zaplecza, toalety. Tworzone są też podkonstrukcje stalowe pod witryny. Poziom pierwszy jest już skończony jeśli chodzi o roboty murowe i instalacyjne. Takie prace toczą się jeszcze na poziomie drugim.

Na budowie CH Korona Kielce pracuje 380 osób, w grudniu podczas prac wykończeniowych ma być ich ponad 2 tys. W ciągu kilku dni ma zacząć wprowadzać się do centrum multikino – Dziewięć sal kinowych jest już przyszykowanych pod najemcę – mówi Stanisław Kowal. Niedługo później zaczną urządzać się klub squash oraz fitness klub Pure. Całości dopełnić ma mała architektura: chodniczki, stylowe ławeczki i inne elementy, które mają stanąć przed budowlą jeszcze przed zimą.

Otwarcie obiektu przewidziano na pierwszy kwartał 2012 roku. Na trzech poziomach powstanie 170 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne. Zajmą one łącznie 38,3 tys. mkw. Kolejne trzy kondygnacje, łącznie z dachem, przeznaczone zostaną na parking. Łączna powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 93 tys. mkw. Wartość inwestycji to 100 mln euro.