Makrum Bydgoszcz

Niepodpisanie umowy do dnia 31 października spowodowało, że luksemburski partner utracił wyłączność negocjacyjną na kupno 100 proc. udziałów w Makrum Development. Spółka jest inwestorem projektu centrum handlowego w Bydgoszczy. Rozmowy między Makrum a firmą z Luksemburga są jednak nadal prowadzone. Jak wynika z komunikatu przedstawionego przez spółkę, obecnie doprecyzowywane są szczegóły przedwstępnej umowy sprzedaży. – Planowane na 2 listopada spotkanie umocowanych przedstawicieli stron nie odbyło się z powodu problemów w komunikacji lotniczej – wynika w informacji przedstawionej przez dewelopera.

Obecnie trwają prace rozbiórkowe na dziewięciohektarowej działce u zbiegu ulic Kamiennej i Sułkowskiego. Wyburzono już 13 budynków. Inwestor złożył w bydgoskim Urzędzie Miasta wniosek o pozwolenie na budowę centrum. Wniosek zakłada budowę obiektu o funkcjach handlowych, usługowych i gastronomicznych.

Na kompleks Makrum składać się będzie centrum handlowe powstające na osiedlu Leśnym, na terenie fabryki Makrum. Łączna powierzchnia najmu centrum wyniesie 57 tysięcy metrów kwadratowych. Na ponad 30 tys. metrów kwadratowych dwupoziomowej galerii znajdzie się 180 sklepów, w tym salony krajowych i międzynarodowych marek wszystkich branż. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie podziemny parking na 1,6 tys. miejsc oraz naziemny na 300 samochodów.