Tchibo rozwija sieć

We wrześniu br. sieć Tchibo w Polsce powiększyła się o trzy lokalizacje. Klienci mogą zakupić produkty firmy w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, Galerii Kaskada w Szczecinie oraz w Galerii Kazimierz w Krakowie.

Marka Tchibo znana jest przede wszystkim jako producent kawy. Ponad 60 lat temu, firma rozpoczynała działalność w Niemczech, dystrybuując kawę drogą wysyłkową. W niedługim czasie stała się jednym z największych detalistów i producentów kawy, zatrudniającym ponad 11 tys. pracowników w całej Europie i posiadającym ponad 1,2 tys. własnych sklepów i ponad 45 tys. stoisk. W Polsce firma obecna jest od 1992 roku. Poza swoim sztandarowym produktem oferuje też szeroką gamę towarów ze świata mody (odzież i dodatki) oraz wyposażenia domu.|

Centrum Handlowe Janki ruszyło w sierpniu 1999 roku. Powierzchnia handlowa obiektu wynosi 75 tys. mkw., w czym 36 tys. mkw. to powierzchnia GLA. W centrum znajduje się hipermarket Real oraz 88 butików i punktów usługowych. Znajdują się tam takie marki jak H&M, Reserved, Go Sport, CCC, Leroy Merlin, Feu Vert, Saturn, Sephora, Cubus, Smyk, czy Empik. W centrum znajduje się także strefa rozrywki, jej najemcami są m.in.: multipleks Cinema City i salon gier Olimpic Casino. Ponadto w centrum funkcjonuje kompleks restauracyjny liczący 10 lokali gastronomicznych.