Wynajęto 1200 metrów kwadratowych

– Hipermarket Tesco będzie ważnym elementem oferty Centrum Handlowego Kowale, pozwoli mieszkańcom okolic na dokonywanie szybkich, najbardziej pilnych zakupów w jednym miejscu – powiedziała Renata Osiecka, dyrektor zarządzający Axi Immo, które jest wyłącznym brokerem inwestycji. Podkreśliła również, że obecność znanej sieci wpłynie pozytywnie na wyniki innych najemców, jak i całego obiektu.

Centrum Handlowe Kowale powstanie przy ulicy Staropolskiej w pobliżu obwodnicy trójmiejskiej S6 oraz bezpośrednio przy drodze nr 221. Obiekt jest dobrze skomunikowany zarówno od strony drogi wojewódzkiej, jaki i od strony mniejszych uliczek osiedlowych. Centrum zlokalizowane będzie
w sąsiedztwie dzielnic zamieszkałych przez około 40 tys. mieszkańców, w dynamicznie rozwijającej się części Trójmiasta. Obecnie na tym terenie brakuje alternatywy dokonywania zakupów w jednym miejscu.

Centrum Kowale będzie dwupiętrowym centrum handlowym, oferującym kilkadziesiąt lokali usługowych. Powierzchnia handlowa wynosi 4,7 tys. mkw, a wraz z budynkiem biurowym, z którym centrum tworzyć będzie jedną całość – 6 tys. mkw. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych do użytku 160 miejsc parkingowych. Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2012 roku. Inwestorem obiektu jest spółka Impress z Warszawy.