Shutterstock

W pierwszej fazie projektu powstanie 21 tys. mkw. powierzchni najmu. Jednym z największych najemców będzie hipermarket Tesco Express, który zajmie powierzchnię 8 tys. mkw. Galeria handlowa oferować będzie ponadto 65 sklepów i punktów usługowych.

Docelowo w ramach projektu inwestor planuje wybudowanie w drugiej fazie inwestycji market budowlany, stację benzynową oraz retail park, które stworzyć mają centrum o powierzchni ponad 50 tys. mkw.

– Zawiercie to miasto powiatowe położone w północno-wschodniej części województwa śląskiego i jako jedno z nielicznych w miast tej wielkości w Polsce nie posiada nowoczesnego obiektu handlowego. Cieszymy się że możemy pracować nad tym projektem, bo uważamy że ma on ogromny potencjał. W mieście brakuje nowoczesnej powierzchni handlowej i poprzez Galerię Zawiercie chcemy zaoferować mieszkańcom szeroką ofertę handlowo-usługowo–rekreacyjną. Większość znanych firm potwierdziła już swoje zainteresowanie i jesteśmy na etapie uzgadniania z nimi warunków najmu. Pierwszy, kluczowy dla projektu najemca- Tesco Express- podpisał już umowę najmu ponad 8 tys. mkw. Myślę, że to centrum zmieni wizerunek miasta i pokaże jaką przyjemność mogą dać zakupy – mówi Tatiana Spencer, parter w firmie Aspenn odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu.

Inwestorem projektu jest Central Developments firma działająca na rynku nieruchomości i koncentrująca się na tworzeniu nowoczesnych przestrzeni komercyjnych. W port folio spółki znajduje się kilkanaście zrealizowanych projektów, odbiorcami których były takie podmioty jak Tesco Polska, Jeronimo Martins, Carrefour czy Praktiker. Aktualnie Central Developments zaangażowana jest w realizację trzech wielkopowierzchniowych obiektów handlowych – Galerię Zawiercie, Galerię Olkusz, oraz Centrum Handlowe Tesco Tarnobrzeg.

Aspenn to firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych utworzona przez Tatianę Spencer i Agnieszkę Michalczewską. Firma zapewnia obsługę projektów począwszy od analizy potencjału nieruchomości poprzez stworzenie strategii najmu, wynajem , doradztwo projektowe i marketingowe do sprzedaży obiektu finalnemu inwestorowi.