Tłumy na otwarciu Dekady Sieradz

– Klienci, którzy licznie odwiedzili Dekadę w Sieradzu pierwszego dnia działalności tj. 5 listopada 2011 chwalili wygodne usytuowanie galerii – w samym centrum miasta oraz pojawienie się znanych sieciowych marek, nieobecnych do tej pory w mieście, w tym dobrych modowych sklepów, takich jak C&A, H&M, Mohito czy Diverse – powiedział Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty, inwestor obiektu.

Powierzchnia całkowita galerii to ponad 20 tys. mkw. – z czego połowa to powierzchnia najmu. W galerii znajduje się około 40 najemców. Wśród nich m.in.: Tesco, Media Expert oraz salony takich marek jak: H&M, C&A, Mohito, Diverse, CCC oraz popularne sieci: Empik, Rossmann, Apart, Grycan. Za komercjalizację obiektu odpowiada firma BOIG. Koszt realizacji sieradzkiej Dekady to 60 mln zł.

Galeria Handlowa Dekada znajduje się w centrum 50-tysięcznego Sieradza tuż obok ronda, na którym spotykają się trzy drogi krajowe: nr 12, 14 i 83. W sąsiedztwie centrum znajduje się dworzec PKP oraz nowy, oddany do użytku w 2007 roku dworzec PKS, a w pobliżu miasta zaplanowano przebieg krajowej drogi ekspresowej S-8, łączącej Warszawę i Wrocław.

Projekt galerii wykonały warszawskie pracownie architektoniczne Air Project i Studio Architektoniczne Atelier.com, a generalnym wykonawcą robót jest firma IDS–BUD Sp. z o.o.