Galeria Katowicka

Firmy, które wynajęły powierzchnię handlową w powstającym kompleksie komunikacyjno-handlowo-biznesowym to: Starbucks, który otworzy trzy lokale ( w tym jeden na hali dworca kolejowego, który stanowi integralną część obiektu), Matras z dwoma księgarniami, Tchibo, biuro podróży Tui, salon z odzieżą sportową i sprzętem kempingowym 4F, sklep Hubiz, 1 Minute, Relay, Kolporter, Pasmanteria, Vip Collection, Minewine.pl, Owocowy Raj, Fotojoker, Travel Club Lufthansa. Z kolei restauracje Bacówka, Subway, KFC i Burger King wzmocnią food court przyszłego centrum.

– Galeria Katowicka to największa spośród realizowanych aktualnie inwestycji w portfolio Neinver Polska. Jej otwarcie planujemy na 2013 rok, tymczasem skomercjalizowaliśmy już blisko dwie trzecie dostępnej powierzchni handlowej, co świadczy o ogromnym potencjale i atrakcyjności tej inwestycji – powiedziała Agata Brzezińska, dyrektor ds. najmu Neinver Polska.

W Katowicach, obok galerii handlowej i dworca kolejowego, powstanie również podziemny dworzec autobusowy oraz sieć infrastruktury drogowej, która połączy nowe centrum miasta z przylegającymi ulicami. W ramach projektu powstanie łącznie niemal 200 tys. mkw. nowej powierzchni użytkowej, z czego 53 tys. mkw. to powierzchnia handlowa. W nowym obiekcie budowanym przez Neinver Polska powstanie ponad 250 punktów handlowych i usługowych.